ASP.NET - Proje Önerileri

08.03.2017

Günlük Sitesi: kisiler siteye üye olup her kisi kendi günlügünü tutabilecek. Günlügünde istedigi degisiklikleri gün içerisinde yapabilecek ancak geçmise dair olusturulmus günlükler üzerinde degisiklik yapamayacak. Sadece geçmis gün için günlük olusturabilecek.

Herhangi bir kullanici isterse günlügünü paylasabilecek. Bu ana sayfa kisminda herkes tarafindan görüntülenecek.

 

Günlük ana sayfa kisilerin paylasmis oldugu günlükleri hakkinda kisa bilgiler ve resimleri gösterecek. Üzerine tiklaninca paylasilan günlüge ait tam metin ortaya çikacak. O güne ait en çok begenilen günlükler ilk siralarda yer alacak. Her zaman en son paylasilan 50 günlük görüntülenecek. Önce tarih sonra begeni sayisina göre yer alacak.

Günlük begenisi olacak. Begeni sayilari yer alacak. Begenen kisilerin kimler oldugu tutulmayacak.

Günlükler için bir adet resim yerlestirilebilecek buda günlükte görünebilecek.

Kullanicilar kendilerine ait bilgileri düzenleyebilecek degistirebilecek.

 

Rehberim olurmusun sitesi : bulundugu il yada ilçede rehberlik yapip para kazanmak isteyen yada gezmeyi sevenlerin gittigi yerde kendilerine rehberlik edebilecekleri birilerini bulabilecegi bir site olacak. Bu sitede iki tür kisi kaydi olacak.

Biri gezginci. Digeri ise rehber. Her iki kisiye ait bilgilerde yer alabilecek. Ayrica gezginci üye olmak zorunda olmayacak. Ancak rehberler tüm bilgilerini nerede rehberlik yaptiklarini. Ücretlerini. Bilgi düzeylerini. Bildigi yerleri. Rehberlik yapabileecgi alanlari. Gezginciye ne gibi hizmetler sundugunu gösteren detayli bilgiler yer almali.

Bir gezginci siteye girdiginde rehber arayip bulabilecek. Hangi ilde hangi rehberler var. Kendi istedigi özelliklere ait rehber varmi yokmu arayabilecek. Rehbere ait bilgiler sayfada yer alacak. Gerekirse rehbere sayfa üzerinden mesaj atabilecek. Rehber mesaji görünce mesaja yanit verebilecek. Ancak gezgincinin mesaj atabilmesi için üyelik sarti olacak. Onun disinda gezginci üye olsun olmasin tüm rehberlere ait bilgileri görebilecek. Gezgincinin resimlerini görebilecek.

Ayrica rehber, rehberlik yaptigi kisilere ait etkinlik yada fotograflari kendi sayfasinda paylasabilecek.

 

 

Kisisel Site :  bu tür siteler herkes tarafindan kullanilabilecek olup farkli kisilerde farkli görüntülere sahip olmalidir.

Menü ve menü içerigine ait ekleme çikarmalar.

Görüntü ve resimleri ekleme çikarma.

Dosya paylasma düzenleme.

Duyuru olusturma düzenleme.

Sosyal ag ekleme çikarma düzenleme

Youtube video ekleme çikarma düzenleme

Sayfa renklerini degisitrme

Sayfaya ait banner yada resimleri düzenleme ekleme silme

 

E-ticaret Çalismasi : bu sitede her küçük isletme kendisine ait bir üyelik olusturacak ve bu üyelik içerisinde ürünlerini pazarlayabilecek. Küçük isletmeler ürüne ait detayli bilgileri buraya girecek. Kendi sayfasi içerisinde istedigi kadar ürün ekleyip çikarabilecek. Her küçük isletme kendisine ait üyelik olusturup ürün ekleme çikarmalari yapabilecek.

Bu sayfada kullanicilar girip sitede daha önceden isletmeler tarafindan tanimlanmis her türlü ürünleri arayabilecek. Bunlara bakabilecek. Üye olursa  kendi sepetlerine bu ürünleri ekleyebilecek ve satinalma islemi gerçeklestirecek. Ürünü satan küçük isletmeyle site üzerinden mesaj gönderebilecek alabilecek.

Ürün bilgileri ve kategorileri sayfa yöneticisi daha öncede veritabaninda belirlemeli. Küçük isletmeler satacagi ürün bilgilerini bu veritabanina göre seçmelidir. Ve arama islemleri de buradaki bilgilere göre kategorize edilip aranmalidir.

 

Emlak Sitesi: Emlakçilarin kullanabilecegi her seyi ile veritabanindan alinan verilerle olusturulacak bir bir ASPNET sitesi. emlakçi istedigi emlagi ekleyebilecek. üzerinde düzenleme yapabilecek ve silebilecek. Emlaklar ev, arazi, is yeri vs. gibi olacak. kira satin alma gibi durumlara göre kategorize edilebilecek. iletisim mesaj gönderme mail hesabina baglanacak. emlak görüntüleri eklenebilcek haritalarda yer alacak. 

 Mekanlar Rehberi:

Bir il yada ilçe içerisinde yer alan mekanlarin kaydedilerek ziyaretçilerin burada aradiklari türden mekanlari bulmasi saglanabilir. kategorilere ayrilan mekanlar restorantlar, cafeler, çay bahçeleri, vs gibi her türlü mekanlari gösteren bir rehber olusturulabilir. bu mekana kisiler yorum yapabilir. puan verebilir. mekan öncelikle kategorize edilir. daha sonra mekana ait bilgiler verilir. akabinde mekana ait pek çok resim yerlestirilebilir. bu mekanlar farkli illerden gezmeye giden insanlara rehberlik yapabilir. yada güzel bir yerde yemek yemek isteyen insanlara yol gösterebilir. türkiye içerisinde yer alan her ildeki mekanlar kaydedilebilmelidir. bu siteyi yapacak kisi oldukça yüksek miktarda bilgi girisi yapmalidir. 

 

Otel Sitesi

bu tür hazirlanacak bir site oldukça genele hizmet etmelidir. bir otel için yapilan bir siteye ait bilgilerin tamami degistirilerek baska bir otele uyarlanabilmelidir. görsel ve tasarim konusunda daha dikkatli ve ilgi çekici olmasi gereken bu site görsellik yada bilgilerin tamami veritabanindan alinabilecek ve düzenlenebilecek bir yapisi olmalidir. otele mesaj göndermek, oda bilgilerini görmek, oda resimleri degistirmek, yeni tür odalar belirlemek, otele ait herhangi bir bölge tanimlamak bilgi ve resimleri eklemek, odalara rezervasyon bilgisi gönderme islemleri olmalidir. 

Yapilacak olan her sayfa için admin paneli olacak. Bu panelde veritabanina ait hemen her bilgi ekle-düzenle-sil ve istatistiksel bilgiler yer alacak. Sevda DOĞAN --- 04.11.2017 23:59:09

hocam vısual studio dan splıt ve desıgn yok sıze soylememı ıstemısdınız nasıl calısacagım bılmıyorum yardımcı olursanız hocam
Sevda DOĞAN --- 04.11.2017 23:56:27

hocam vısual studio dan splıt ve desıgn yok sıze soylememı ıstemısdınız nasıl calısacagım bılmıyorum yardımcı olursanız hocam
Adınız Soyadınız
İçerik
Son Eklenenler Konular
 • 2018-2019 Asp Net vize 2
 • 2018-2019 Web tasariminin temelleri vize 2 konulari
 • 2018-2019 Mesleki Yabanci Dil II Vize 2 Konular
 • 2018-2019 Web tasariminin temelleri web proje konulari
 • 2018-2019 Konu anlatim listesi
 • 2018-2019 güz Mesleki yabanci dil Vize2
 • 2018-2019 Ag temelleri Vize 2 Ödevleri
 • 2018-2019 Aspnet Vize 2 Ödevleri
 • Ders icerik notlari
 • E-Ticaret çalismasi Satis sitesi
 • 2017-2018 Normal Ögretim Konu Anlatim Listesi
 • Asp Net- Veritabani Olusturma ve GridView Ekleme Kayit
 • Asp Net-Master page ile admin paneli
 • Vize 2 Mesleki Yabanci Dil 1
 • Vize 2 için Ag temelleri
 • Dreamveaver
 • ASP Net
 • CSS
 • Html
 • Visual Studio C# ve C Console
 • Programlamanin Temelleri-Algoritma
 • Mesleki Yabancı Dil
 • Windows Server 2012
 • Ag Temelleri-Bilgisayar Aglari
 • Staj
 • Copyright (c) Ferdi DOĞAN