Rahatsizlik Vermeyen 5 Ücretsiz Antivirüs!

13.11.2017

Açilir pencerelerle, "özel tekliflerle" ve çöp yazilimlarla caninizi sikmayan 5 ücretsiz antivirüsü siraladik!

 

Asagida sizi sürekli rahatsiz etmeyen veya gereksiz, çöp yazilimlar yüklemeyen ücretsiz antivirüsleri siraladik. Listemiz, en temiz çözümden basliyor.

1. Windows Defender

Windows 10'un varsayilan virüs tarayicisi olan Windows Defender, açilir ekran göstermiyor ve bu, araci kullanmak için yeterli bir sebep. Windows Defender sessizce çalisiyor ve sadece bir soruna rastladiginda size bildirim gösteriyor. Windows Update üzerinden otomatik olarak güncellenen Windows Defender, tecrübeli kullanicilar için yeterli olabilir.

2. Sophos Home

Antivirüslerin en büyük isimlerinden olmasa da Sophos iyi bir seçenek. Antivirüsü indirmeden önce kaydolmaniz gerekiyor ancak bunun sonrasinda karsiniza sikici ekranlar çikmiyor. Antivirüsü bir web arayüzünden yönetmek sizin için sorun degilse, Sophos'a bir sans verebilirsiniz.

Indirin: Sophos Home

3. Immunet

Linux için uzun bir süredir hizmet veren açik kaynak kodlu ClamAV antivirüs, gelistiricileri tarafindan diger platformlara da uyarlandi. Yazilimin Windows sürümü bir yildir güncellenmedi ancak ClamAV, Cisco tarafindan yayinlanan ve ClamAV'nin motorunu kullanan Immunet'i denemenizi öneriyor.

Immunet'in ücretli bir sürümü olmadigi için sizi oyalayan ekranlari ve gereksiz eklentileri de yok.

Indirin:Immunet

4. Bitdefender Antivirus Free

Bitdefender, onlarca seçenekle kafanizi karistirmiyor ve her iyi antivirüs gibi arka planda sessizce oturarak PC'nizi koruyor. Yükleme sonrasinda yeni hesap almaniz veya hesabiniza oturum açmaniz isteniyor. Bunu yapmazsaniz, yazilim çalismiyor. Gerçek eposta adresinizi vermek istemezseniz, geçici bir eposta adresi alabilirsiniz.

Indirin:Bitdefender Antivirus Free

5. Panda Free Antivirus

Panda yükleme sirasinda birkaç "özel firsat" gösteriyor. Bunun yaninda reklamlari devre disi birakmaniz gerekiyor, ancak bu kolay bir is. Bu yüzden Panda'ya listemizin besinci siramizda yer vermek istedik.

Panda'yi yüklerken giris sayfanizin ve arama saglayicinizin degismemesi için üç kutucugu seçmemeye dikkat edin. Panda kurulum sirasinda eposta adresinizi istiyor ancak bunu geçebilirsiniz. Yazilim, eposta adresiniz olmadan da çalisiyor.

Panda'yi yükledikten sonra tek bir sayfadan can sikacak tüm islevleri kapatabilirsiniz. Sol üstteki menü dügmesine tiklayin ve Settings'e tiklayin. General sekmesinde en asagi kaydirin ve Show Panda news ve Show revelant security news seçeneklerini kapatin.

Panda artik arka planda sessizce çalisacak. Bulut tabanli bir antivirüs oldugundan Panda'nin sisteminiz üzerindeki yükü oldukça düsük.

Indirin:Panda Free Antivirus

 

Haber Başlıkları

::::::::::::::        Tüm Haberler         ::::::::::::::
Bilgi Başlıkları

::::::::        Tüm Bilgilendirmeler        :::::::::
Makaleler

:::::::::::        Tüm Makaleler        ::::::::::::
Copyright (c) Ferdi DOĞAN